
Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network
przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości im. Prof. Jerzego Dietla
we współpracy
z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości
zapraszają na seminarium
„Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – ścieżka SMART”
dnia 10 marca 2023 r. godz.11.00
do siedziby Fundacji przy ul. Piotrkowskiej 86 w Łodzi
W programie:
- Ogólna informacja o ścieżce SMART – jeden projekt – siedem modułów
- Na co można uzyskać wsparcie – zakres modułów, wydatki kwalifikowane
- System oceny projektów – rodzaje kryteriów i zasady oceny
- Kryteria wspólne dla projektu i kryteria rankingujące
- Kryteria specyficzne dla modułów
- Wniosek o dofinansowanie – na co zwrócić uwagę
- Sesja pytań i odpowiedzi
Seminarium poprowadzi:
Mariola Misztak-Kowalska – Zastępca dyrektora Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Z tematyką funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie polskiej przedsiębiorczości związana od 1995 roku, kiedy w Krajowej Izbie Gospodarczej zajmowała się wdrażaniem projektu wspierania regionalnych izb gospodarczych finansowanego z programu przedakcesyjnego PHARE. Od 1997 roku w Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (poprzednik prawny Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) odpowiadała za realizację działań rozwijających przedsiębiorczość oraz koordynację współpracy i zapewnienia standardów funkcjonowania sieci instytucji dostarczającymi usług dla przedsiębiorców (Krajowy System Usług dla MSP), w tym punktów konsultacyjnych, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w Polsce.
Od 2016 roku zaangażowana w realizację instrumentów bezpośrednio wspierających przedsiębiorców we wdrażaniu prac B+R, innowacji, internacjonalizacji, wzornictwa w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia. Od 2021 roku uczestniczy w przygotowaniu wdrażania programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), w szczególności Ścieżki SMART. Absolwentka Politechniki Warszawskiej – mgr inżynier organizacji i zarządzania przemysłem oraz Uniwersytetu Warszawskiego – podyplomowe studium administracji.
Udział bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu za pomocą formularza